Životopis Lady Gaga

21. července 2010 v 18:42 | terynka23 |  životopis L.G,
Stefani Joanne Angelina Germanotta (* 28.března 1986, Yonkers,New York ) je americká zpěvačka  a skladatelka italského původu. Její umělecký pseudonim  Lady GaGa vznikl podle názvu skladby od skupiny Queen- Radio Ga Ga

Lady GaGa cropped.jpg
Styl a vlivy

Lady Gaga byla ovlivněna glam rockovými muzikanty jako David Bowie, Debbie Harry z Blondie či Freddie Mercury, stejně jako popovými ikonami 80. a 90. let, Madonnou a Michaelem Jacksonem. Madonna pro časopis The Rolling Stone řekla, že v Lady Gaga vidí samu sebe na začátku 80. let, a Lady Gaga na otázku srovnání s Madonnou řekla, že nechce být předvídatelná, ale místo toho provést v popu revoluci - ta poslední byla spuštěna před 25 lety právě Madonnou. Vokálně je zase přirovnávána ke Gwen Stefani, případně ke Kylie Minogue a vizuálně (když je zrovna blond) k Amy Winehouse či Christině Aguilera. Její oblíbený filosof je Rainer Maria Rilke.
Lady Gaga o sobě prohlásila, že zbožňuje módu, která je pro ní všechno. Lásku k módě a stylu zdědila po své matce, která podle ní byla vždy udržovaná a krásná. Když skládá novou písničku, přemýšlí, co bude mít na podiu na sobě. Co se módy, vystupování a herecké interpretace týče, bere Lady Gaga inspiraci u Grace Jonesové. Má vlastní produkční tým, zvaný Haus of Gaga, který pro ni připravuje oděv, účesy a kostýmy a propriety na jeviště. Periodika The Star a Entertainment Weekly kvitovaly její cit pro módu za to nejlepší z desetiletí a též jako něco, čím se dokáže odlišit a vyniknout v davu.
Na začátku své (zatím krátké) kariéry byla považována za gay ikonu[1] a v gay komunitě měla (a má) silnou základnu.[2] Lady GaGa má italské předky,proto je její vzhled exotičtější. Sama GaGa měří pouhých 155 cm.
Čeští fanoušci se této populární zpěvačky dočkají 17. listopadu 2010, kdy Lady Gaga poprvé vystoupí v pražských Vysočanech v O2 Aréně.[3]

DISKOGRAFIE
SINGLY

REFERENCE

  1. http://www.fabmagazine.com/features/362/Gaga.html
  2. http://www.mtv.com/news/articles/1610781/20090506/lady_gaga.jhtml
  3. http://www.t-music.cz/magazin/lady-gaga-na-podzim-poprve-v-ceske-republice--2613
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama